Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

Red Eye - Gece Ucusu


Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Aksiyon - Gerilim - Dram
Gösterim Tarihi : 9 Eylül 2005
Yönetmen : Wes Craven
Senaryo :
Carl Ellsworth
Görüntü Yönetmeni : Robert D. Yeoman
Müzik : Marco Beltrami
Kurgu : Chris Bender
Yapim : 2005 - ABD
Süre : 85 dk.
Dagitimci : UIP Film
Resmi Web Sitesi : redeye-themovie.com

Oyuncular

Rachel Mcadams (Lisa Reisert), Cillian Murphy (Jackson Rippner), Brian Cox (Joe Reisert), Laura Johnson (Sarısın Kadın), Angela Paton (Nich Lady), Jack Scalia (Charles Keefe), Amber Mead (Sarah)


DISK IIDISK IIIDISK IVDISK VLisa Reisert uçak yolculuğundan nefret eden bir kadındır. Miami’ye yapmak zorunda kaldığı gece uçuşu sırasında terörün yanıbaşında olduğunu fark edecektir. Uçağın havalanışından kısa süre sonra Lisa’nın yanındaki koltukta oturan Jackson adlı bir adam, gayet nazik bir ses tonuyla bu yolculuğa çıkışının gerçek sebebini açıklar. Çok zengin bir işadamını öldürmekle görevlendirilmiş gizli ajandır. Lisa ise onun başarısının anahtarı olacaktır. Eğer işbirliği yapmayı kabul etmezse genç kadının babası bir suikastçi tarafından derhal öldürülecektir. Bu cinayet için Jackson’ın bir telefonu yeterli olacaktır.

Yeryüzünden 10.000 metre yüksekteki uçağın içinde tuzağa düşen Lisa’nın kaçacak yeri yoktur. Babasının hayatını ve kendi hayatını tehlikeye atmamak için çevreden yardım istemeye de cesaret edemez. Saniyeler hızla ilerlerken zamanın azaldığını bilmektedir. Çaresizlik içindedir. Kendisini rehin alan acımasız kişiyi alt etmenin ve olası bir cinayeti önlemenin yolunu bulmaya çalışır.

Yönetmen Wes Craven, bu sefer seyircisini kanlı sahneler yerine gerilim dozu yüksek bir filmle buluşturuyor.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger