Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

Ne le dis à personne - Kimseye Söyleme


Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Gerilim - Gizem - Dram
Gösterim Tarihi : 6 Nisan 2007
Yönetmen : Guillaume Canet
Senaryo :
Guillaume Canet, Harlan Coben
Görüntü Yönetmeni : Christophe Offenstein
Müzik : Mathieu Chedid
Kostüm : Carine Sarfati
Yapim : 2006 - Fransa
Süre : 125 dk.
Dagitimci : Chantier Films
Resmi Web Sitesi : neledisapersonne.com

Oyuncular

Francois Cluzet (Alexandre Beck), Marie-Josée Croze (Margot Beck), André Dussollier (Jacques Laurentin), Kristin Scott Thomas (Hélene Perkins), Francois Berléand (Eric Levkowitch), Nathalie Baye (Elysabeth Feldman)


DISK IIDISK IIIDISK IVDISK VDISK VI


Bir seri katil ve korkunç kaderlerinden kaçamamış onlarca kurban... Margot Beck de, sekiz yıl önce gizemli bir cinayete kurban gitmiş ve yapılan araştırmaların hepsi, bu cinayetin de aynı seri katilin elinden çıktığını göstermektedir. İşlediği bütün cinayetleri itiraf etmesine rağmen katilin, Margot'u öldürdüğünü hiçbir şekilde kabul etmemesi, ilk etapta bir soru işareti yaratsa da ceset üzerinde yapılan araştırmalar, tereddütsüz katilin o olduğunu söylemektedir.

Aradan geçen sekiz yıla rağmen karısının yokluğuna bir türlü alışamayan Alexandre Beck ise Margot'nun boşluğunu işi ile doldurmaya çalışarak yavan bir hayat sürmektedir. Ama hayatı, yeni cinayetlerle bir kere daha altüst olacaktır. Margot'nun cesedinin bulunduğu yerin yakınlarında iki ceset daha bulunması ile soruşturma yeniden başlayacak ve Alexandre kendisini gerilim dolu bir kovalamacanın içinde bulacaktır.

Fransa'nın Oscar'ı olarak kabul edilen Cesar Ödülleri'nde En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu dahil dört ödül kazanan Kimseye Söyleme, Harlan Coben'ın romanından uyarlama.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger