Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

Barda


Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Dram - Gerilim - Suc
Gösterim Tarihi : 2 Subat 2007
Yönetmen : Serdar Akar
Senaryo :
Serdar Akar
Görüntü Yönetmeni : Mehmet Aksın
Müzik : Selim Demirdelen
Kurgu : Aziz Günhan
Yapim : 2006 - Türkiye
Süre : 93 dk.
Dagitimci : Kenda Film
Resmi Web Sitesi : www.bardafilm.com

Oyuncular

Nejat İsler (Selim), Dogu Alpan (Nail), Melis Birkan (Nil), Burak Altay (TGG), Meltem Parlak (Aynur), Nergis Öztürk (Sevgi), Salih Bademci (Cenk), Serdar Orcin (45), Hakan Boyav (Patlak), Erdal Besikcioglu (Nasır), Volga Sorgu Tekinoglu (Cırak), Samil Kafkas (Alis), Sarp Aydınoglu (Barbo)


DISK IIDISK IIIDISK IVDISK VDISK VI


Günlük koşuşturmacalarının içerisinde, kendi hallerinde hayatlar yaşayan bir grup genç, bir akşam, buluşup içki içerek keyifli vakit geçirdikleri bir barda, eli silahlı bir grup tarafından esir alınır. Bütün gece boyunca dayak, tecavüz ve işkence görerek şiddetin her türlüsüne maruz kalırlar.

Hayatlarına birdenbire giren bu şiddetin onlar için hiçbir anlamı ve sebebi yoktur. Şiddeti uygulayanların da görünürde bir nedenleri olmasa da, aslında hayatlarında sahip olamadıkları herşeyin acısını bu gençlerden çıkarmaktadırlar. Esir alınan gençler için öncesi olmayan bu şiddetin sonrası, tamir edilmesi zor yaralara gebedir.

Gemide, Azize, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar gibi Türk Sineması'nda önemli yeri olan filmlere imza atmış Serdar Akar'ın son filmi olan Barda, suç, ceza ve adalet kavramlarını tartışmaya açıyor.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger