Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

The Unknown Woman - Esrarengiz Kadın


Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Dram - Gizem - Gerilim
Gösterim Tarihi : 8 Subat 2008
Yönetmen : Giuseppe Tornatore
Senaryo :
Giuseppe Tornatore, Massimo De Rita
Görüntü Yönetmeni : Fabio Zamarion
Müzik : Ennio Morricone
Kurgu : Massimo Quaglia
Yapim : 2006, Italya - Fransa
Süre : 118 dk.
Dagitimci : Özen Film
Resmi Web Sitesi : theunknownwoman.com

Oyuncular

Kseniya Rappoport (Irena), Michele Placido (Muffa), Claudia Gerini (Valeria Adacher), Pierfrancesco Favino (Donato Adacher), Piera Degli Esposti (Gina), Clara Dossena (Tea Adacher), Alessandro Haber (Portiere)


DISK IIDISK IIIDISK IVDISK V


Günümüzde, kaynayan bir İtalyan şehri. Ukrayna’dan uzun yıllar önce İtalya’ya gelmiş, geçmişin hayaletleri arasından şimdiki zamanı arayan bir kadın. Kesişen, üst üste çakışan, entrikalarla dolu bir yapboz, gerilimli bir anlatım hazırlayan iki zaman düzlemi. Irena gerçekten kim?

Irena, cazibesini korumasına rağmen gizemli belli belirsiz bir figür olarak karşımıza çıkar. Derinlerde, bütün bu trajik olaylara karşın, karakeri sapasağlam durmaktadır. İtaatkar görünüşü altında, doğal gururu ve asi kişiliği hala varlığını sürdürmektedir.

Eskilerden gelen korkunç bir figür Irena’yı yeni şehrinde takip etmektedir. Bu kişi Muffa'dır, eskiden kendisini kaçırmış ve korkunç zulümlere maruz bırakmış bir adamdır. Muffa’nın ortaya çıkması ile Irena yeni korkular ve trajediler ile yüzleşir.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger