Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

Rec - Rec: Ölüm Cıglıgı


Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Korku - Gerilim
Gösterim Tarihi : 14 Kasım 2008
Yönetmen : Jeume Balaguero, Paco Plaza
Senaryo :
Jaume Balaguero, Luis Berdejo, Paco Plaza
Görüntü Yönetmeni : Pablo Rosso
Sanat Yönetmeni : Gemma Fauria
Kurgu : David Gallart
Yapim : 2008 - İspanya
Süre : 80 dk.
Dagitimci : Tiglon Film
Resmi Web Sitesi : movies.filmax.com

Oyuncular

Manuela Velasco (Angela), Javier Botet (Nina), Manuel Bronchud (Abuelo), Martha Carbonell (Izquierdo), Claudia Font (Jennifer), Vicente Gil (Polis), María Teresa Ortega (Abuela)


DISK IIDISK IIIDISK IVDISK V


TV muhabiri Angela ile kameramanı Pablo, itfaiyecileri konu alan bir program yaptıkları sırada gelen bir ihbar üzerine, itfaiyeyle beraber ihbarın geldiği eve giderler.

Yaşlı bir kadının ev kazası geçirdiğini sandıkları olayın gerçeklerden çok uzak ve dehşet verici boyutlarda olduğunu eve vardıkları zaman öğreneceklerdir.

İspanya sineması, korku sinemasına farklı boyutlar getirmeye devam ediyor. Bu anlamda görüntülerini bütünüyle filmdeki kameraman Pablo'nun çekimlerinden izlediğimiz [Rec], Jaume Balagueró ve Paco Plaza’nın birlikte yazıp yönettiği, birçok organizasyondan ödüller ayrılmış dikkate değer bir korku/gerilim örneği.

The Blair Witch Project ile ortaya çıkan, Cloverfield ve The Last Horror Movie gibi örnekleriyle de devamı gelen standart el kamerası çekimiyle çekilen film, yarattığı ürkütücü atmosfer ve özellikle gerilimin tavan yaptığı son 15 dakikasıyla klasikler arasına girmeye aday.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger