Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

The Matrix Reloaded


Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Aksiyon - Bilim Kurgu - Fantastik
Gösterim Tarihi : 16 Mayıs 2003
Yönetmen : Andy Wachowski, Larry Wachowski
Senaryo :
Andy Wachowski, Larry Wachowski
Görüntü Yönetmeni : Bill Pope
Müzik : Don Davis, Paul Oakenfold
Kurgu : Joel Silver
Yapim : 2003 - ABD
Süre : 138 dk.
Dagitimci : Warner Bros.
Resmi Web Sitesi : whatisthematrix.com

Oyuncular

Keanu Reeves (Thomas A. Anderson - Neo), Laurence Fishburne (Morpheus), Carrie Anne Moss (Trinity), Hugo Weaving (Ajan Smith), Matt McColm (Ajan Thompson), Jada Pinkett Smith (Niobe), Monica Bellucci (Persefone), Harry J. Lennix (Lock), Clayton Watson (The Kid)


DISK IIDISK IIIDISK IVDISK V


Neo ve Zion'un diğer isyancıları, Matrix'i dönüştürme çalışmalarına başlıyor. Neo'nun kendi gücünün ve misyonunun iyice farkına vardığı noktadan başlıyoruz filme. İlk filmde kendisini ve yoldaşlarını ajanların elinden kurtaran Neo, ikinci filmde bütün bir Zion şehrini ve sakinlerini kanatları altına almaya çalışacak.

Bunun için de, ulaşmak son derece güç olsa da, Anahtarcı'yı bulmaları gerekiyor. Bu durum ise düşmanlarına yenilerini de katacaktır. Kendisini kopyalayıp, kopyalarından bir ordu hazırlayan Ajan Smith'e İkizler de katılır.

The Matrix Reloaded'da, direnmeyi sürdüren tek insan kolonisi olan Zion'un kapıları seyircilere açılıyor. Fakat açılan kapılarından girmeye çalışan başkaları da olacaktır...

Devam filmi ayrıca, ilk filmin ana karakterlerinin yanına yeni karakterler de ekliyor. Bunların en başında tabii, yakın zamanda, filmdeki kostümüyle çekilmiş fotoğraflarından bir fikir edindiğimiz Monica Bellucci ve Nona Gaye yer alıyor.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger