Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

Jumper - Atlayıcı

Jumper
Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Aksiyon - Bilim Kurgu - Macera
Gösterim Tarihi : 7 Mart 2008
Yönetmen : Doug Liman
Senaryo :
David S. Goyer, Jim Uhls, Simon Kinberg
Görüntü Yönetmeni : Barry Peterson
Müzik : John Powell
Kurgu : Saar Klein, Dean Zimmerman
Yapim : 2008 - ABD
Süre : 88 dk.
Dagitimci : Özen Film
Resmi Web Sitesi : www.jumperthemovie.com

Oyuncular

Hayden Christensen (Davey), Samuel L. Jackson (Cox), Diane Lane (Mary Rice), Jamie Bell (Griffin), Rachel Bilson (Millie), Tom Hulce (Mr. Bowker), Michael Rooker (William Rice)


DISK IIDISK III


New York'dan Tokyo'ya, Roma harabelerinden Sahra Çölü'nün ortasına, istediği herhangi bir yere, herhangi bir zaman içinde anında sıçrama yapabilen David Rice, bu sıradışı özgürlüğünün aslında pek de limitsiz bir özgürlük olmadığını, bu güce sahip tek kişinin kendi olmadığını farkeder ve kendini olağanüstü türünün hayatta kalma savaşı içinde buluverir.

David Rice, birçoklarının hayatında sadece hayal edebildiği bir güçle büyümüştür. Uzay-zaman dokusu içindeki yırtıkları kullanarak, kendini zihninde canlandırabildiği herhangi bir yere anında nakledebilmektedir. Göz açıp kapayıncaya kadar gezegenin bir tarafından öbür tarafına gidebilir, bir gecede yirmi gün batımına tanık olabilir, Mısır'daki Spenks üzerinde kahvaltısını edip, Avustralya'ya sörf yapmaya, oradan Paris'e akşam yemeğine ve Tokyo'ya kahve içmeye gidebilir. Duvarların içinden geçebilir, kilitli banka kasalarına ve en gizli odalara girebilir. Şimdiye kadar, bu gücünü sadece geçmişindeki tatsız anılardan kaçmak, sınırsız zenginliğin ve vahşi özgürlüğün tadını çıkartmak için kullanmıştı. Limitlerden, sınırlardan, sonuçlardan habersizdi. Gerçek bağlantıları bilmiyordu. Şimdiye kadar...

Steven Gould'un kitabından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliğini Doug Liman üstleniyor.

Jumper Jumper
Jumper Jumper
Jumper Jumper

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger