Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

I, Robot - Ben, Robot


Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Aksiyon - Bilim Kurgu - Gerilim
Gösterim Tarihi : 8 Ekim 2004
Yönetmen : Alex Proyas
Senaryo :
Akiva Goldsman, Isaac Asimov, Jeff Vintar
Görüntü Yönetmeni : Simon Duggan
Müzik : Marco Beltrami
Kurgu : John Davis, Laurence Mark
Yapim : 2004 - ABD
Süre : 115 dk.
Dagitimci : Tiglon Film
Resmi Web Sitesi : irobotmovie.com

Oyuncular

Will Smith (Dedektif Del Spooner), Bridget Moynahan (Dr. Susan Calvin), Bruce Greenwood (Lance Robertson), Alan Tudyk (Sonny), James Cromwell (Dr. Alfred Lanning), Chi McBride (Tegmen John Bergin), Fiona Hogan (V.I.K.I)


DISK IIDISK III


Dedektif Del Spooner ve robotlar konusunda uzman Dr. Susan Calvin, US Robotics çalışanlarında görevli saygın bilim adamı Dr. Miles Hogenmiller'ın ölümünü araştırmaktadırlar. Araştırmanın seyri ilerledikçe intiharın ardında başka bir gerçek yattığından şüphelenirler.

Hogenmiller'ın, ölümünden kısa bir süre öncesine kadar gizli bir proje üzerinde çalıştığını keşfederler. "Sonny" kod adını taşıyan ve canlı bir beyne sahip bir robot tasarlamıştır. Araştırmalar, bilim adamının bir robot tarafından öldürüldüğünü düşündürmektedir. Fakat robotların suç işlemesinin kanunlarla yasaklandığı düşünülürse ortadaki durum, göründüğünden daha karışıktır.

Isaac Asimov'un klasik öykü serisinden uyarlanan ve Gizemli Şehir'den beri ortada gözükmeyen Alex Proyas'ın bu çalışması, son yılların en ilgi çekici filmlerinden biri.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger