Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

The Grudge - Garez


Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Dram - Korku - Gerilim
Gösterim Tarihi : 17 Aralık 2004
Yönetmen : Takashi Shimizu
Senaryo :
Takashi Shimizu, Stephen Susco
Görüntü Yönetmeni : Lukas Ettlin, Hideo Yamamoto
Müzik : Christopher Young
Kurgu : Doug Davison, Robert G. Tapert
Yapim : 2004, ABD - Japonya
Süre : 92 dk.
Dagitimci : Medyavizyon
Resmi Web Sitesi : thegrudgemovie.com

Oyuncular

Sarah Michelle Gellar (Karen Davis), Jason Behr (Doug), William Mapother (Matthew Williams), Clea Duvall (Jennifer Williams), Kadee Strickland (Susan Williams), Grace Zabriskie (Emma Williams), Ted Raimi (Alex)


DISK IIDISK IIIDISK IVDISK VDISK VI


Karen uluslararası öğrenci değişim programıyla Tokyo’ya gelmiş ve eğitimine devam etmektedir. Ancak program gereği yeni geldiği şehirde sosyal hizmetler için çalışmak zorundadır ve O da hastabakıcılığı tercih eder.

Amerikalı bir ailenin yatalak annesine bakmakla görevlendirilen genç kız ilk defa girdiği bu evde üst kattan gelen acayip sesler duyar. Olanı biteni araştırırken, bir anne ile oğlunun uzun yıllar önce bu evde öldürülmüş olduğunu öğrenir. Bu katliamdan sonraysa evin her yeni sahibinin başına benzer felaketler gelir. Karen kendini çok kısa zamanda bu dehşet çemberinin içinde bulur. Eğer intikam için dönen ruhlardan daha hızlı davranmazsa, aynı trajik sonla kendisi de karşılaşacaktır.

Uzakdoğu korku filmleri fırtınası bir yandan devam ede dursun, diğer yandan da bu filmlerin İngilizce remake’lerini yapma yarışı Hollywood’u altüst ediyor. Bu seriye son katılan da Takashi Shizimu ve filmi Ju-On oldu. En azından yapımcılar bu sefer Ringu’da yaptıkları hataya düşmediler ve Garez’i, orijinal filmin yönetmeninden izleme şansı yakaladık. Shizimu’nun en büyük silahının da, Buffy’le hatırı sayılır bir hayran kitlesi yakalamış olan Sarah Michelle Gellar olduğunu söylemeye gerek var mı?0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger