Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

Frontier(s) - Sınır(da)


Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Korku - Gerilim
Gösterim Tarihi : 13 Haziran 2008
Yönetmen : Xavier Gens
Senaryo :
Xavier Gens
Görüntü Yönetmeni : Laurent Barès
Müzik : Jean-Pierre Taieb
Kurgu : Carlo Rizzo
Yapim : 2007 - Fransa
Süre : 108 dk.
Dagitimci : Chantier Films
Resmi Web Sitesi : frontiersunrated.com

Oyuncular

Karina Testa (Yasmine), Aurélien Wiik (Alex), Patrick Ligardes (Karl), David Saracino (Tom), Maud Forget (Eva), Samuel Le Bihan (Goetz), Chems Dahmani (Farid), Amélie Daure (Klaudia), Estelle Lefébure (Gilberte), Adel Bencherif (Sami)


DISK IIDISK IIIDISK IVDISK V


2007. Fransız başkanlık seçimlerinde muhafazakar ve aşırı sağcı taraf karşı karşıya gelir. Yöre halkı iyice hareketlenir. Varoşlarda ayaklanma çıkmış, her köşede alevler yükselmektedir. Kent merkezindeki kargaşa ortamından yararlanmak isteyen küçük çaplı bir hırsız çetesi, büyük bir soygun hazırlığındadır. Başarılı oldukları takdirde ülke dışına kaçacak ve çetenin kadın üyesinin çocuğunu aldırabilmesi için gereken parayı elde edeceklerdir.

Ancak soygun sırasında işler kötü gider ve grup bölünür. Polisten kaçmaya çalışan bazı çete üyeleri, Lüksembourg sınırı yakınında ıssız, köhne bir pansiyona saklanırlar. Soyguncular kaba saba görünümlü otel sahiplerinin, eski bir Nazi olduğundan habersizdirler. Pansiyon sahibi kendi ari ırklarından oluşan yeni dünya düzeni kurmak için, faşist fantezilerini bu kişiler üzerinde gerçeğe dönüştürmek için her şeyi yapmaya hazırdırlar. Ancak beyaz ırkçıların dışarıda bu hayallerini uygulama şansı olmamaları sahibi oldukları otelde çeşit çeşit sapıklık ve yozlaşmayla dolu ürkütücü bir atmosfer yaratmalarına yol açmıştır.

Artık genç kahramanlarımızın azap ve çilelerle dolu günleri başlamıştır. Otelin karanlık ve ürkütücü odalarında her türlü aşağılama ve işkenceye tabi tutulurlarken evrensel özgürlüğün gerçek anlamını öğrenmeye başlayacaklardır.0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger