Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

Osmanlı Cumhuriyeti

Osmanlı Cumhuriyeti
Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Komedi
Gösterim Tarihi : 21 Kasım 2008
Yönetmen : Gani Müjde
Senaryo :
Gani Müjde
Görüntü Yönetmeni : Ugur Icbak
Sanat Yönetmeni : Suna Ciftci
Kurgu : Mustafa Presheva
Yapim : 2008 - Türkiye
Süre : 90 dk.
Dagitimci : UIP Film
Resmi Web Sitesi : osmanlicumhuriyeti.com

Oyuncular

Ata Demirer (Padisah 7. Osman), Vildan Atasever (Asude), Ruhsar Öcal (Saliha Sultan), Ali Düsenkalkar (Basmabeyinci İbrahim Pasa), Sümer Tilmac (Yadigar), Belma Canciger Müjde (Nevbahar Sultan), Hakan Vanlı (Sadrazam Sadık Muhtar)


DISK IIDISK IIIDISK IV


Film, 1888 yılında başak tarlasında koşan ve sonra Atatürk olduğu anlaşılan çocuğun bir ağaca tırmanıp , kafesteki bülbülü alırken kafasının üzerine düşmesiyle başlıyor. Ardından filmin kararması ile 2007 yılına geliniyor. Filmde Atatürk’ün hiç lider olmaması, Kurtuluş Savaşı’nın yapılmamasıyla cumhuriyet değil Osmanlı Cumhuriyeti’nin günümüze uyarlanmış devamı anlatılıyor.

Türkiye Cumhuriyeti yerine Osmanlı Cumhuriyeti’nin devam etmesi, ülkede yabancıların toprakları paylaşması, Ankara’nın başkent olmaması, padişahın olması, hükümetin AB yanlısı olması, tabelaların, plakaların hem Türkçe, hem Arapça olması, padişahın sürgüne gönderilmesi, padişahın kaftanının altında takım elbise olması gibi trajikomik hikayeler ve ayrıntılar yer alacak. Filmin ikinci yarısında ise Atatürk’ün var olduğu bir cumhuriyet anlatılıyor.

Osmanlı Cumhuriyeti Osmanlı Cumhuriyeti
Osmanlı Cumhuriyeti Osmanlı Cumhuriyeti
Osmanlı Cumhuriyeti Osmanlı Cumhuriyeti

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger