Pages

26 Nisan 2010 Pazartesi

Kurtlar Vadisi Gladio


Filmin posteri için resme tiklayin

Tür : Aksiyon - Polisiye - Casusluk
Gösterim Tarihi : 20 Kasım 2009
Yönetmen : Sadullah Sentürk
Senaryo :
Raci Sasmaz, Bahadır Özdener, Cüneyt Aysan
Görüntü Yönetmeni : Selahattin Sancakli
Müzik : Gökhan Kirdar, Loopus
Kurgu : Kemalettin Osmanlı
Yapim : 2009 - Türkiye
Süre : 90 dk.
Dagitimci : Özen Film
Resmi Web Sitesi : kurtlarvadisigladio.com

Oyuncular

Musa Uzunlar (Iskender Büyük), Tugrul Cetiner (Bülent Fuat Aras), Ayfer Dönmez (Ayse), Ali Basar (Ahmet Cem Ersever), Sezai Aydın (Turgut Özal), Köksal Engür (General), Ali Rıza Soydan (Sener)


DISK IIDISK IIIDISK IVDISK VDISK VIDISK VII


Bir derin devlet ajanının, yıllar boyu hizmet ettiği Gladio ile hesaplaşma hikayesi...

Karanlık geçmişi nedeniyle sanık sandalyesine oturtulduğunda, yanında, baronun gönderdiği genç ve tecrübesiz avukat Ayşe'den başka kimse yoktur. Yargılanmasına göz yumanlarla hesaplaşmaya karar veren İskender Büyük, tüm bildiklerini bir bir anlatmaya başlar. İskender'in karanlık geçmişinin sayfaları arasında, ülkeyi yerinden sallayacak gerçekler gizlidir. Bu şok gerçeklerin işaret ettiği tek adres ise ‘Gladio'dur.

İfadeleri ülkede her gün yeni bir gündem yaratırken, içindeki intikam duygusu da giderek büyümektedir. Elinde kalan son kartı oynamaktan başka şansı yoktur: Anlattıklarıyla, Gladio'nun ikinci adamı Fuat Aras'ı saklandığı yerden çıkarmak!

Ancak bu yolun sonunda İskender Büyük'ü hiç tahmin etmediği başka bir sürpriz beklemektedir. Yine bir oyunun parçası olmuştur... Üstelik bu kez oturtulduğu yer, konuşma şansının olduğu bir sanık sandalyesi dahi değildir...


0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger